čtvrtek 16. ledna 2014

LUSH - Why I absolutely love it

Pěkný čtvrteční večer, dnes vám napíšu o své nejoblíbenější kosmetické značce LUSH. V příštích dvou článcích vám od ní zrecenzuji ohromné množství produktů, dnešní bude pouze seznamování s touto značkou.Dlouho jsem si říkala, že není možné mít nejoblíbenější značku kosmetiky. Vždycky jsem od každé firmy našla tak jeden, dva produkty, které mi vyhovovaly, zbytek byl hrůza. Nebo nebyla v mých cenových možnostech. Na to, abych mohla říct: "Jo, tahle firma vyrábí fakt super výrobky" měla pokaždé každá značka nějaký ten šrám na kráse. Než jsem poznala Lush.

Už ani nevím kde jsem o ní poprvé slyšela, ale vím, že to bylo cca před dvěma lety. Firma v Čechách provozuje jedinou prodejnu, v Praze v Palladiu, plus eshop. Dostupnost pro všechny tudíž není úplně ideální, ale já si jakožto obyvatel Prahy nestěžuji ^^


A proč že je Lush tak super? Shrnula bych to 5 bodama:

1) Používají zcela zásadně čerstvé a organické ingredience. A to čerstvé v tom pravém slova smyslu. Většinu jejich produktů musíte skladovat v lednici, jelikož se jinak jednoduše zkazí. Neuvěřitelně oceňuji jejich snahu prosadit to, že v kosmetice není vůbec žádná třeba všech možných syntetických sraček derivovaných z ropy a podobně. Když se podíváte na složení, neuvidíte ani jedno chemické slovo. Docela rozdíl oproti tomu co člověk běžně vídá v drogerii.

2) Jejich boj proti testování kosmetiky na zvířatech. Myslím, že tohle video je k vysvětlení naprosto dostačující. Také vám vysvětlí, jak celý proces testování kosmetiky vlastně funguje. Testování na zvířatech je zvěrstvo tak šílené, že na to ani nemůžu myslet, jinak se začnu rozčilovat a kopat do věcí.  Na Lush je úžasné to, jak nejenže na nich netestují, ale oni do problematiky zasvěcující veřejnost, pořádají všemožné aktivistické akce, člověk může na prodejně podepsat petici a tak.3) Jejich produkty fungují. Prostě dělají, to co dělat mají. Nikdy jsem neměla lepší produkt na čištění pleti, lepší šampon, lepší masku na obličej. A jak jim ty věci nádherně voní! To člověk chce pomalu radši sníst než použít na tělo.
4) U výrobků, kde to jde, nepoužívají obaly. Čistě z ekologického hlediska. Proč dávat mýdlo do plastového kelímku, když ho můžete zabalit do recyklovaného papíru, že? A když už použijí kelímek, je ze 100% recyklovaného plastu. A pozor, ještě je tu bonus. Když přinesete na prodejnu 5 vypotřebovaných kelímků od jejich produktů, aby je mohli znovu použít (ha, jak ekologické) dostanete pleťovou masku zdarma. Jejich obaly jsou také popsány neuvěřitelně vtipnými věci. 
5) Prostředí a obsluha jejich obchodu. Personál, který se nazývá "Lush víly", se tam pokaždé krásně usmívá, mile vám poradí, od každé věci vám dá vzoreček a celkově z toho obchodu sálá tak pozitivní energie, že někdy když jdu kolem, se tam zajdu jen tak podívat, abych si zvedla náladu. 2 komentáře:

  1. Tuto značku mám moc ráda, jen škoda, že mám Prahu přes celou čr:( Chtělo by to obchůdek v Ostravě:)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Cim vetsi o ni bude zajem, tim vic pobocek urcite otevrou :)

      Vymazat